Anime Machi
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Pentru iubitorii de carti xD

2 participanți

In jos

Pentru iubitorii de carti xD Empty Pentru iubitorii de carti xD

Mesaj  Pixie Joi Sept 22, 2011 5:00 am

Cu ideea ca sunt persoane pasionate de citit pe aici, m-am gandit la un subiect despre carti.
Pentru inceput. Care este genul preferat de carti? Prima carte citita? Ce carti va plac? Aveti carti vi s-au parut banale, neinteresante? Autorii preferati?
:study:
Eu...eu ador SF-ul. :!:
Autorii preferati sunt Ray Bradbury, Isaac Asimov, H.G. Wells, Frank Herbert.
Prima mea carte..cred ca a fost Micul Print. Mi-a placut foarte mult, si cu timpul incep sa inteleg din ce in ce mai bine sensul 'ascuns' al acestei frumoase carti.
Carti care imi plac..Dune, pe care inca nu am finalizat-o, Cronici Martiene, Fundatia, Omul invizibil mi se pare interesanta de asemenea. ❤ Si tot felul de carti, deobicei cele cu tenta filozofica sau since fiction imi plac. Am incercat si romane de dragoste..dar nu sunt chiar de mine.
Carti care nu mi-au placut. Poate fac o greseala si imi cer scuze daca e asa, dar Contele de Monte Cristo nu m-a fascinat. Povestea mi s-a parut prea lungita, prea multe actiuni nesimnificative. Dar, poate gresesc eu, e doar o parere. :P
Cam atat de la mine. Sa va vad pe voi. :afro:
:lol!:
Pixie
Pixie
Fake Administrator ( Sunt curios ce mai poate urma dupa asta )

Mesaje : 189
Data de inscriere : 22/09/2011
Varsta : 100

http://www.just-kbnp.blogspot.com

Sus In jos

Pentru iubitorii de carti xD Empty Re: Pentru iubitorii de carti xD

Mesaj  Hirako Vin Sept 23, 2011 11:15 am

Scafandrul si Fluturele de Jean-Dominique Baoby

Viata pe un peron de Octavian Paler.

kthx.
Hirako
Hirako
State Alchemist
State Alchemist

Mesaje : 217
Data de inscriere : 22/09/2011
Varsta : 25
Localizare : Alba Iulia

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum